RSS
Facebook
Twitter

poniedziałek, 6 stycznia 2014

Czy można spowolnić przebieg choroby Alzheimera ?

Zmiana stylu życia na zdrowszy może opóźnić wystąpienie pierwszych objawów i spowolnić przebieg choroby Alzheimera . Mówią tak naukowcy zajmujący się badaniami nad chorobami otępiennymi.
Opóźnić chorobę pomoże wypicie codziennej lampki wina , picie wódki i piwa jest niebezpieczne.

Najlepszym lekiem jest... ruch.

Codzienna nawet mała dawka ruchu wpływa na cały organizm i pozwala opóźnić starzenie i rozwój chorób otępiennych.

Demencja, w tym także choroba Alzheimera, stają się coraz poważniejszym i powszechniejszym problemem. Głównie ze względu na postępujące starzenie się społeczeństw (również polskiego).

Choroba Alzheimera prowadzi do zaniku mózgu, objawia się zaburzeniami pamięci, nastroju i osobowości. Cierpiący na nią człowiek przestaje interesować się otoczeniem, traci poczucie czasu i miejsca. Jego umysł stopniowo staje się niezapisaną kartką.

- Sytuacja jest o tyle zatrważająca, że nie mamy obecnie żadnych skutecznych leków na alzheimera. Dlatego coraz więcej badaczy zwraca uwagę na to, że styl życia może pomóc w walce z tym schorzeniem, jeżeli nie jako lek, to jako forma profilaktyki .

Zapobiegać rozwojowi choroby może też dieta bogata w substancje mające działanie przeciwutleniające (a więc zdolne niszczyć szkodliwe wolne rodniki), takie jak karotenoidy, witamina C czy witamina E. jednak badania naukowe nie do końca to potwierdzają.

Potwierdzono natomiast, że spożywanie zbyt dużych ilości kalorii, szczególnie
w formie tłustych potraw, oraz będąca tego konsekwencją nadwaga zwiększają ryzyko demencji


Co jeszcze może nas ewentualnie chronić przed rozwojem demencji?

W wielu artykułach przeczytać można , ze przed rozwojem demencji chroni dieta śródziemnomorska . Szczególnie chodzi tu o potrawy (np. ryby) zawierające duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, głównie kwasu dokozaheksaenowego (DHA).

 Pisze się , że kwas ten chroni synapsy i neurony w naszym mózgu przed skutkami uszkodzenia naczyń mózgowych , będących powodem rozwoju choroby Alzheimera.

Istotnym czynnikiem zmieniającym styl naszego życia

 oraz podawanym w profilaktyce choroby Alzheimera

  staje się ruch. 

Potwierdzają to zarówno doświadczenia prowadzone na zwierzętach jak i na ludziach.



Jeśli chcesz zapoznać się z projektem siedmiominutowego treningu , który wykonuje się co drugi dzień ,

KLIKNIJ PONIŻEJ

http://bit.ly/19Mvp15

0 komentarze:

Prześlij komentarz

  • Blogger news